Seslisohbet hikayesi

Sesli Sohbet Yorum Yok 22 Ağustos 2015 4203 Görüntüleme

Bir sesli sohbet hikayesidir.

Yıl 2003 bir sebebden dolayı memleketten uzaklaşarak gurbet ellere gitmiş biri olarak orada yaşadığım sesli sohbet le tanışma yıllarım ve anılarımdan bir kesit paylaşacağım.

Dediğim üzere yıl 2003 ; gurbet elde çalışmaya başlamıştım. Uzaklık ve gurbet özlemi o zamanlarda iletişim araçlarının bu denli yaygın olmaması beni seslisohbet le tanıştırmıştı.

Arkadaşlar msnden o yıllarda msn den başka iletişim aracı yok gibiydi. Neyse msnden beni bir siteye davet ettiler , burada tanıdığım arkadaşlar ve  kendi memleketimin insanları da bulunuyordu.

Girdiğim site seslisohbet sistemi kullanan ve kamera olmayan sadece mikrofonla ve yazışarak iletişim kurabilinen bir siteydi.

Bizim arkadaşlardan biri orada yetki almış ve bizleride  oraya davet etmişti. Tabi o yıllarda yetkili olmak şimdiki tabirle şapkalı olmak çok zordu yada para karşılığında seslisohbet sitelerinde görev satın alınmaktaydı.

İlk seslisohbet de acemiliğimi o yıllarda tatmıştım. Çok büyük bir özen gösteriyor ve sesli sohbet de atılmamak için çaba gösteriyordum.

O yıllarda seslisohbet siteleri çok değerliydi ve  en ufak bir argo kelimede direkt olarak sistemden atılıyordun.

Zaten fazlada uzun sürmedi bir kaç ayın sonunda biz o siteden ayrılarak başka sitelere girmeye başladık .

Bir müddet sonrada o heyecanla bir site satın alarak kendi sitemi kurdum. Seslisohbet sitesi o yıllarda çok pahalı bir sistem olmasına rağmen çok rağbet gören bir sohbet şekliydi.

Zaman içerisinde seslisohbetin inceliklerini öğrenmeye başladım bu  zaman bir kaç yılımı almıştı, daha sonradan google ile tanıştım seslisohbet sitelerinin googleden beslendiğini ve seo yapılması gerektiğini ve  o günden sonra bir kaç arkadaşında yardımıyla sitemize seo yaparak seslisohbet kelimesinde 1.sıraya çıkmayı başardık. Bundan sonrası çok güzel ve keyifli olan yıllardı.

Sesli sohbet de 2010 yılına kadar takıldım ve çok güzel günler geçirdim şu anda geriye dönüp bakıyorum o yılların güzelliğini hiç bir yerde bulamıyorum site içerisinde yarışmalar düzenler ve çeşitli cezalar verilerek eğlenirdik. Çok güzel günlerdi , hayatımda belkide mutlu olduğum kendimi çok rahat hissettiğim tek yer o yıllarda seslisohbet sitemdi.

Şu anda o zamnki arkadaşlıkları ve o zamandaki arkadaşlarımı çok özlüyorum tabi yıllar geçtikce o arkadaşların çoğu ile irtibatımız koptu ve şu anda tekrar o şansım olsa o günleri yine yaşamak isterdim.

Neyse bugünlük bu kadar yeter bence bir daha ki yazımızda yaşadığım anılarımdan biri yazmayı düşünüyorum görüşmek üzere diyerek unutamadığım yılları yine yad ediyorum.